user_mobilelogo

W dniach 29-30 maja 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie naszego Związku. 
W spotkaniu uczestniczyli nie tylko członkowie naszej organizacji, ale i osoby spoza Związku zainteresowane tematyką zaplanowanych prelekcji, które zwyczajowo stanowią główny temat zjazdów.
Tematem pierwszego dnia spotkania były jastrychy i wylewki anhydrytowe, ich cechy, wytrzymałości i zastosowanie oraz właściwości jastrychów anhydrytowych Agilia Sols A.

 

 

Szkolenie odbyło się w siedzibie producenta materiałów chemii budowlanej - w firmie Novol Sp. z o.o. w Komornikach k/Poznania, a prelekcję prowadzili:
Jakub Boroński doradca techniczny firmy Lafarge oraz  kierownik działu technicznego produktów dla budownictwa firmy Novol - Zbigniew Cichocki, który omówił
i zaprezentował sposoby wzmacniania i naprawy podkładów anhydrytowych. 
W praktycznym pokazie wykazano, że wzmocnienie podkładów anhydrytowych gruntem poliuretanowym o niższej lepkości zwiększa średnio dwukrotnie wytrzymałość jastrychu na ścinanie i odrywanie.

d1

 

d2        d4

 

d5       d6

 

Po szkoleniu udaliśmy się do Mierzęcina, gdzie kontynuowano wieczorną część seminarium dotycząca rewitalizacji obiektów zabytkowych na przykładzie Pałacu Mierzęcin.

Tematem wiodącym następnego dnia szkoleniowego były parkiety zabytkowe, ich rodzaje, konstrukcja i rozwój na tle epok historycznych oraz konserwacja, renowacja
i rekonstrukcja zabytkowych posadzek drewnianych. Prelekcję w tym temacie przygotowała i poprowadziła Małgorzata Kuczyńska-Cichocka.

Następną część szkolenia poprowadził Tadeusz Woźniak omawiając problematykę odkształceń skurczowych i termicznych jastrychów cementowych.

Jako zapowiedź tematyki jesiennego seminarium przedstawiono przygotowaną przez Karola Kopcia prezentację dotyczącą uszkodzeń tafli parkietowych na skutek zmian wilgotności drewna.

Następne spotkanie Związku połączone ze szkoleniami odbędzie się w jesienią w Warszawie, gdzie będzie kontynuowana tematyka parkietów zabytkowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres Związku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.